Carsten Islington gæster Faxe på torsdag

Faxe: På torsdag besøger historiefortæller Carsten Islington fra Vesterbro restaurant Tommeliden i Faxe

På torsdag kan man opleve Carsten Islington med fortællingerne “Bourbon og tvivlsomme Kvinder” på Hotel Tommeliden I Faxe.

Carsten Islington er historiefortæller, tegner, klummeskribent, kognitiv parterapeut og ikke mindst en story-entertainer.

Story-entertainment er en ny genre, som udspringer af, at være historiefortæller og komiker. Der er ingen vittigheder, men sjove underfundige historier med start og slutning. Humor som er syet med undertråd – det holder. Man glemmer altid en vittighed, men man husker en god historie.

Historier om et liv på kanten, hvor tvivlsomme kvinder, branderter og slagsmål har været en del af livets skole. Oplev en vaskeægte Historierfortæller.

Pris 125 kroner inklusive kaffe og hjemmebag. Man kan bestille plads på telefon 2627 4080.

Arrangementet med historiefortæller Carsten Islington foregår torsdag den 22. november klokken 19.30 på hotel og restaurant Tommeliden, Thomfjeldsvej 4, 4640 Faxe. For ikke spisende gæster åbnes døren klokken 19.00.

Kommentarer