”En stemme i natten” om sadomasochisme

Faxe: På fredag handler ”En stemme i natten” om et kontroversielt emne, nemlig sadomasochisme eller S/M

“En stemme i natten” vil hele maj måned handle om hvad der sker på sengekanten, eller nærmere hvad folk finder på at hygge sig med i det seksuelle univers.

– Og vi lægger ud med det, som rigtig mange ikke forstår. Vi lægger ud med noget af det, hvor der er rigtig mange fordomme imod hvad der laves. Vi lægger kort sagt ud med emnet S/M, fortæller Henrik Kazzie Ørbæk, studievært på Radio Young FM. Og fortsætter

– Vi har 2 gæster i studiet fra miljøet som fortæller om hvad det drejer sig om for dem, hvad det er der tricker dem i den leg. Vi prøver at klarlægge S/M således, at vi måske kan fjerne nogle af de fordomme, som så mange uforstående har om dette.

Lyt med første gang allerede på fredag d. 3. maj klokken 23.00

“En stemme i natten” er et radioprogram som tager emner op til debat af alle slags. I maj måned bliver det specielt interessant, da det er noget som så godt som alle kan forholde sig til.

“En stemme i natten” som kan høres i luften på frekvensen 104,7 MHz eller på deres netradio www.1047.dk eller www.youngfm.dk.

Kommentarer