Bandidos bliver på Finlandsgade i Haslev
Haslev: Finlandsgade 27 i Haslev’s erhvervskvarter har tidligere huset Bandidos fra Næstved som flyttede ud i februar måned, men nu er Bandidos igen tilbage på adressen.
Skrevet af Claus Michael Smith – E-mail: claus@faxe.nu
Tilbage i februar måned i år opsagde og flyttede Bandidos ud af lejemålet på Finlandsgade 27 i Haslev, det var klubbens afdeling i Næstved som stod for lejemålet, som pludselig blev opsagt og fra flyttet i februar måned hvor efter lejemålet stod tomt i et stykke tid.
Kort tid efter at Faxe.nu omtalte at lejemålet på Finlandsgade 27 igen var ledigt efter at Bandidos havde opsagt lejemålet blev udlejningskiltet fjernet og der var igen trafik af både biler og mennesker på adressen på alle tider af døgnet.
Kim fra KFR Ejendomme bekræfter fredag overfor Faxe.nu at lejemålet på Finlandsgade 27 i Haslev igen er lejet ud til Bandidos, men denne gang er det klubbens afdeling i Køge som er rykket ind på adressen i Haslev.
Kommentarer