Haslev

Indbrudsbølge i Haslev i weekenden

Haslev: Sydsjællands og Lolland-Falsters Politi har modtaget 5 anmeldelser om indbrud i private hjem i Haslev i løbet af weekenden

Fra et hus på  Freerslevvej i Haslev er der lørdag den 17. marts mellem klokken   12 og 22 stjålet smykker og ure.

Fra et hus på Skovvang i Haslev er der lørdag mellem klokken 13.30 og 23.20 stjålet  kontanter og smykker.

I tidsrummet mellem lørdag klokken 14 og søndag klokken 10.56 har der været indbrud i et hus på Ringstedvej. Der blev stjålet legetøj, en bordopvasker, et marmorbord og en hjørnesofa.

Søndag klokken 14.45 modtog politiet en anmeldelse om at der var blevet stjålet et pengeskab, under et indbrud på Sydskrænten.

I tidsrummet mellem lørdag klokken 16 og søndag klokken 18 er der stjålet et kamera og et armbåndsur og kamera fra et hus på Duevej.

 

Kommentarer