Haslev

Reggaekoncert med Bobby Bovell i Haslev

bobby_bovell

Haslev: Haslev Frikirke – FaceOut inviterer til brag af en reggaekoncert på valgaftenen, torsdag den 18. juni.

Torsdag aften den 18. juni klokken 19.30 er der Torsdags Café  i ”Det gamle slagteri” på Houmannsvej 2, 4690 Haslev. Her har Haslev Frikirke – FaceOut inviteret Bobby Bovell med 5 mand store band, et brag af en koncert med reggaerytmer, hip-hop, latin, akustisk pop og electro sound.

Bobby Bovell er født og opvokset i London og er ældste søn af UK reggae-legenden Dennis Bovell. Derfor har vejen for Bobby længe været lagt for en fremtid inden for musikken.

Bobby arbejder pt på sit andet album. Singlen ‘Love Love’ udkommer snart, og som led i promoveringen turnerer Bobby nu rundt i Skandinavien. Bobby er uddannet præst og har en MA i teologi.

Der er gratis adgang for alle.

Efter koncerten vil der blive serveret en kop kaffe/te/kage og der være mulighed for at tage en snak med musikerne.

Kommentarer