Dalby

Vordingborgvej 412 er sendt på tvangsauktion

vordingborgvej_412

Dalby: En panthaver har sendt ejendommen Vordingborgvej 412 på tvangsauktion

Ejendommen Vordingborgvej 412 beskrives som et parcelhus på 160 m², opført i 1918 med ydervæg i røde mursten. Taget er af skifereternit, muligvis med asbest.

Grundarealet udgør 108 m², og tagetagen udgør 52 m², og kælder på 15 m². Herudover er der en garage på 18 m², med tilknyttet anneks i 2 plan på 56 m². Ejendommen og annekset er under renovering og trænger til istandsættelse.

Ejendommen indeholder entre med trappe til første sal, adgang til to stuer en suite samt værelse og køkken. I den ene stue er der brændeovn, og gulvene i begge stuer er med lyst laminat. Køkkenet er med lyst trægulv og hvide køkkenelementer med stålhåndtag. Fra køkkenet er der udgang til et disponibelt rum/vindfang med toilet samt udgang til en overdækket terrasse.

Fra terrassen er der adgang til vaskerum med vaskesøjle i forlængelse af køkkenet/vindfanget.

På førstesalen er der repos med adgang til tre værelser og et badeværelse med badekar. Fra det ene værelse er der udgang til altan.

Over for hovedhuset ligger en bygning med garage og et anneks i to plan med to disponible rum i stueplan. Fra det ene rum er der via en stigetrappe adgang til første sal med yderligere to disponible rum.

I forlængelse af annekset er der et skur med dobbelt olietank i stål. Der er gjort klar til at få indlagt naturgas.

Det konstateres, at de faktiske forhold ikke er i overensstemmelse med oplysningerne i BBR-meddelelsen.

Grunden er på 2.057 m².

Ejendomsværdien er sat til 1.250.000 kroner, heraf grundværdi 367.700 kroner.

Ejendommen kan besigtiges torsdag den 11. september efter forudgående tilmelding til Jette Hansen på-mail jh@valdal.com, eller på telefon 8233 4066 senest den 10.09.kl. 12.00. Tvangsauktionen afholdes tirsdag den 16. september klokken 11:10 ved Retten i Næstved.

Kommentarer